Fatih Dönmez: KEİPA ülkeleri İsrail üzerinde baskı oluşturmalı

Ekonomi ve Kalkınma Politikası Komisyonu’nun 62’nci Toplantısı, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan, Arnavutluk, Sırbistan, Kuzey Makedonya, Moldova, Azerbaycan ve Türkiye delegasyonunun katılımı ile Zonguldak’ta yapıldı.

DHA’nın haberine göre Karadeniz Ekonomik İşbirliği Parlamenter Asamblesi (KEİPA) Başkan Yardımcısı ve Türkiye Grubu Başkanı Fatih Dönmez, yaptığı konuşmada İsrail’e tepki göstererek şunları söyledi:

“Tüm dünya televizyonları başında bir halkın yok edilişini, toplu halde göçe zorlanışını, en temel insani ihtiyaçlarından mahrum bırakılışını, hastanelerin bombalanışını, sivillerin kasten hedef alınmasının eğlenceye dönüştürülüşünü ve terörle mücadele kisvesi altında devlet terörü uygulanışını canlı yayında izliyor. İsrail’in Gazze’de sivil, kadın, çocuk ayrımı gözetmeksizin süren katliamlarında, bugüne dek 40 binden fazla Filistinli hayatını kaybetti. Gazze’de her 10 dakikada 1 masum çocuk, hayattan koparılıyor. Soykırım boyutlarına varan katliama son vermek, akan kanı durdurmak ve Gazze’nin yaralarını sarmak adına tüm insanlık tarihi bir görevle karşı karşıya.

2’nci Dünya Savaşı yıllarındaki katillerine öykünen bir yönetimin adeta intikamını masum ve mazlum bir halktan alırcasına sürdürdüğü zulmün ve psikozlarının kara lekesine ortak olamayız. KEİPA ülkeleri olarak derhal kalıcı bir ateşkese varılması ve insani yardımların hızlı, güvenli, kesintisiz ve engelsiz bir şekilde Gazze’ye ulaştırılmasının sağlanması için İsrail ve destekçileri üzerinde baskı oluşturmak zorundayız.”

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir